مشاوره رایگان

همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

 • خانه
 • محوطه سازی و بازسازی

مقالات مرتبط

خرید زمین با شرایط ويژه در مازندران

با 30٪ پیش پرداخت خرید زمین با شرایط ويژه در مازندران مشاهده قیمت

محوطه سازی و بازسازی

محوطه سازی به سبک مینیمال
شروع عملیات
 • محمودآباد - محمودآباد
محوطه سازی به سبک باغ های ژاپنی
شروع عملیات
 • چمستان - چمستان
محوطه سازی به سبک باغ های انگلیسی
شروع عملیات
 • سرخرود - سرخرود
محوطه سازی به سبک باغ های ایتالیایی
شروع عملیات
 • چالوس - چالوس
محوطه سازی به سبک باغ فرانسوی
شروع عملیات
 • نوشهر - نوشهر
محوطه سازی به سبک باغ های ایرانی
شروع عملیات
 • نوشهر - نخ شمال

محوطه سازی و بازسازی

آشنایی با محوطه سازی و بازسازی در یک ساختمان

اگر به واسطه شغل خود یا به واسطه نیازهای ساختمانی تان درگیر امور عمرانی و ساخت و ساز شده باشید، احتمالا واژه محوطه سازی و بازسازی به گوش تان خورده است. اگر این واژه و خدماتی که برایتان در پی خواهد داشت برایتان آشنا نیست میتوانید پیش از توضیحاتی که در ادامه متن در باب محوطه سازی و بازسازی خواهیم داشت، چند لحظه صبر کنید، چشمانتان را ببندید و به این واژه با مکث بیشتری فکر کنید!

حتما واژه محوطه سازی و بازسازی در ابتدا شما را به یاد واژه محیط و سپس فضای اطراف یک بنا می اندازد. بله درست حدس زده اید.

محوطه سازی و بازسازی

محوطه سازی و بازسازی یا به بیانی دیگر طراحی فضای پیرامونی یکی از مدرن ترین خدماتی ست که در خصوصا سالهای اخیر بسیار مورد توجه متخصصین امور عمرانی و ساختمانی و همچنین کاربران آنها قرار گرفته است.

زیرا توجه مردم به عنوان کاربران و همینطور متخصصین امور ساختمانی به مرور زمان به سمت بناهایی جلب شد که همان اندازه که به فضاهای درونی بناهایشان اهمیت داده شده بود، فضاهای بیرونی و محوطه ساختمان نیز به لحاظ اصول معماری و زیبایی شناسی مورد توجه قرار گرفته.

محوطه سازی و بازسازی را به طور کلی می توان یکی از مهم ترین و اصولی ترین بخش های یک ساخت و ساز کاملا استاندارد دانست. زیرا اهمیت آن در حالت کلی از سلیقه و ذائقه شخصی و همچنین جنبه های زیبایی شناسی شخصی فراتر می رود و خواهید دید که در چهره شهری و شهرسازی نیز تاثیر قابل توجهی می گذارد.

درکش هم آسان است! می توانید بناهایی را تصور کنید که نمای خارجی و اصول محوطه سازی و بازسازی در آنها رعایت نشده! احتمالا می توانید حدس بزنید که تا چه اندازه چهره شهری را از زیبایی دور کرده و جلب توجه منفی خواهد نمود.

محوطه سازی و بازسازی

محوطه سازی و بازسازی شامل چه نوع ساخت و سازهایی در یک بنا می شود؟

اگر تصمیم به اهمیت دادن به نمای بیرونی ساختمان تان گرفته اید و می خواهید اصول محوطه سازی و بازسازی را در آن رعایت کنید خوب است بدانید چه گزینه هایی در اختیار دارید تا بتوانید تغییرات مثبتی در فضای بیرونی ساختمان تان ایجاد کنید.

اگر در گذشته تنها تنوع در نوع مصالح و چهره یک ساختمان جز گزینه های در دسترس برای محوطه سازی و بازسازی و جلوه دادن به محیط پیرامونی ساختمان بود، اکنون با تنوع گسترده ای از سازه های از پیش آماده یا طرح هایی مواجه هستیم که می تواند به راحتی و تنها با راهنمایی یک متخصص بنای شما را منحصر به شخص شما کند.

توجه شما را به برخی از اقداماتی که در محوطه سازی و بازسازی بنای تان صورت خواهند گرفت جلب می کنیم:

 1. ارائه یک طرح طبق اصول و استانداردهای معماری و ساختمانی و همچنین زیبایی شناسی
 2. انتخاب مسالح ساختمانی متنوع متناسب با موقعیت منطقه و بنا
 3. ساخت و بارگزاری المان ها و سازه های مدرن در محیط پیرامون ساختمان
 4. اضافه کردن آیتم های دکوراتیو محیطی نظیر آبنما، آلاچیق، چتر، استخر، برکه و غیره
 5. گل کاری محیطی و ایجاد فضا با گیاهان
 6. جدول بندی و فضا سازی
 7. کف سازی
 8. سربندی
 9. نورپردازی های موضعی

محوطه سازی و بازسازی

مواردی که در بالا اشاره شد طبیعتا بنا بر سلیقه و میل شما، پتانسیل ساختمان تان و همچنین مشورت یک متخصص در بنای مورد نظرتان اعمال خواهند شد.

اما به پیش از هر اقدامی، پیشنهاد تیم اول خونه به عنوان گروهی از متخصصین ساختمانی به شما این است که حتما با اطلاعات کافی و تحت نظر افراد متخصص دست به چنین اقدامی بزنید. متخصصین به شما کمک خواهند کرد با بررسی طرح های نوین در زمینه محوطه سازی و بازسازی و با توجه به ظرفیت و نوع بنایتان، بهترین اقدام را برای زیبا سازی اش انجام دهید.

محوطه سازی و بازسازی

محوطه سازی و بازسازی همراه با تیم متخصص اول خونه

اول خونه به عنوان تیمی متخصص در زمینه امور ساختمانی و عمرانی، با در بر داشتن مشاورین مجرب و حرفه ای در زمینه امور ساخت و ساز، با به روز ترین ایده ها در زمینه محوطه سازی و بازسازی و زیبایی بخشی به بنای شما آماده هرگونه همکاری و مشاوره با شما خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه محوطه سازی و بازسازی می توانید با مشاورین تیم اول خونه از طریق شماره های مذکور تماس حاصل نمایید.

WhatsApp Chat