مشاوره رایگان

همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

مقالات مرتبط

نمونه هایی از مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت یکی از قراردادهای مهم در حوزه پیمانکاری ساختمان است. با روش مشارکت در ساخت و ساز در واقع بین دو طرف یک معامله، قرارداد رسمی امضا می ‌شود تا یک پروژه مشارکتی به بهترین شکل به اجرا درآید. در این روش مشارکتی، یک مالک وجود دارد و یک سازنده حرفه ‌ای اقدام به ساخت و ساز می کند. 
مالک، یک ملک یا زمینی را برای ساخت و ساز ارائه می‌ دهد که پتانسیل سرمایه گذاری خوبی دارد و از طرف دیگر، سازنده که یک شرکت حقوقی یا یک شخص حقیقی با تیم کاری حرفه ‌ای است، پروژه را طبق یک برنامه زمان بندی دقیق به پیش می ‌برد. 
برای پروژه های مشارکت در ساخت آپارتمان، ساخت ویلا در شمال یا سایر پروژه های ساخت و ساز، مالک و سازنده، هر کدام سهم مشخصی خواهند داشت. از آنجایی که جزئیات در این پروژه ها بسیار اهمیت دارد و باید هزینه ها و درصد سهم به دقت مشخص شود، ضرورت دارد که حتماً پروژه مشارکت، تحت نظارت یک تیم حرفه ‌ای از مشاوران املاک و مشاوران حقوقی املاک انجام شود. 
در پروژه های مشارکت برای ساخت و ساز، جزئیات ریز و درشت متنوعی درج می شود. مثلاً هزینه ها به دقت محاسبه می شود؛ مدت زمان انجام پروژه به طور حدودی تعیین می ‌شود؛ و سود و زیان هم در نظر گرفته می شود. پروژه های مشارکتی برای ساخت و ساز ویلا یا ملک باید به تایید مالک و سازنده رسیده باشد.
پروژه های مشارکت در ساخت، مزایای زیادی دارد. اگر مالک زمین یا مالک یک ساختمان قدیمی، بودجه کافی را برای ساخت و ساز نداشته باشد، می تواند با سازنده های حرفه ‌ای مشارکت کند و از طرفی، پروژه خود را به نحو مطلوب پیش ببرد. قوانین اجرایی در این پروژه ها در قرارداد مشارکت در ساخت درج می شود تا یک جریان ثابت و پرسود ایجاد شود.

چرا از پروژه مشارکت در ساخت استفاده کنیم؟

دلایل زیادی وجود دارد که شما را توجیه می کند از مشارکت در ساخت استفاده کنید. این قراردادها هم برای مالک و هم برای سازنده ها مزایای زیادی دارد. مهمترین و اصلی ترین دلیل اجرای این قرارداد، صرفه جویی در هزینه های ساخت و ساز است. سازنده‌ها، برنامه ریزی دقیقی را برای پروژه ها انجام می دهند تا هم در هزینه ها صرفه جویی شود و هم پروژه در مدت زمان کوتاهی به انجام برسد.
اگر برای مشاوره عقد قرارداد مشارکت در ساخت ویلا یا ساخت املاک، نیاز به راهنمایی دارید، کارشناسان اول خونه با یک تیم مجرب و حرفه ای در کنار شما هستند. با عقد قراردادهای مشارکت در ساخت به راحتی می توانید ویلای قدیمی و خانه های قدیمی خود را به املاک لوکس و نوساز تبدیل کنید. 
این روش برای سرمایه گذاری در آینده بسیار ایده آل است و می ‌تواند هزینه‌ های ساخت و ساز را برای شما کاهش دهد. در این قراردادها معمولاً سهم مشخصی برای مالک و سازنده در نظر گرفته می شود، بنابراین، قراردادها را باید تحت نظر یک تیم حرفه ‌ای تنظیم کنید.

نکات مهم برای عقد قرارداد مشارکت در ساخت چیست؟

دو طرف قرارداد مشارکت در ساخت، یعنی مالک و سازنده، در یک جلسه، همراه با مشاوران املاک اول خونه و تیم مشاوران حقوقی، پیرامون قرارداد و وظایف و مسئولیت ها صحبت می کنند. در این قرارداد، سهم مشارکت هر یک از طرفین به طور دقیق مشخص می شود؛ هزینه ها کاملاً واضح و شفاف نوشته می ‌شود؛ در این قراردادها باید سود و زیان به دقت تعیین شود، تا هر کدام از مالک و سازنده از حق و حقوق خود مطلع باشند.
در قراردادهای مشارکت در ساخت، حجم و میزان مصرف مصالح ساختمانی، نحوه تأمین آنها و هزینه ها مشخص است. یک مدت زمان تقریبی از سوی سازنده معرفی می ‌شود که مدت انجام پروژه را مشخص می کند. این قراردادها باید تحت نظر مشاور حقوقی املاک تنظیم شوند تا در حین پروژه یا پس از پایان کار، مشکلاتی به وجود نیاید.
سازنده هایی که از این روش وارد پروژه هایی می ‌شوند، موظف هستند پروژه ها را تا انتها کامل کنند و تحویل دهند. مالک پروژه هم متعهد می ‌شود سهم سازنده را به طور کامل در نظر بگیرد و به تعهدات خود نیز پایبند باشد. در این جلسات، هر دو طرف معامله باید به مفادی که در قرارداد مشارکت در ساخت نوشته می ‌شود پایبند باشند و با رضایت کامل، این جزئیات را قبول کنند؛ در غیر این صورت این قرارداد چندان اعتباری ندارد.

تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت با تیم اول خونه

از آنجایی که پروژه ‌های زیادی شامل مشارکت در ساخت می شوند، بهتر است برای عقد قرارداد و پیدا کردن بهترین سازندگان یا مالکان زمین، از طریق یک تیم حرفه ‌ای اقدام کنید. اگر سازنده هستید و به دنبال پروژه هایی برای مشارکت می باشید، در جای درستی قرار گرفته اید. اگر مالک زمین هستید یا ساختمان کلنگی قدیمی دارید و می خواهید با روش مشارکت در ساخت، پروژه های نوساز انجام دهید، باز هم تیم اول خونه بهترین پیشنهادها را برای شما خواهد داشت.
مشاوران املاک اول خونه، متشکل از تیم مشاوران املاک، مشاوران حقوقی و بهترین سازندگان، آماده ارائه خدمات حرفه ای برای پروژه های ساخت و ساز هستند. هم سازندگان و هم مالکان املاک می توانند برای مشورت و پیدا کردن طرفین پروژه های مشارکت در ساخت، با این تیم حرفه ‌ای در تماس باشند.

اگر در جایگاه سازنده هستید، یا اگر مالک یک ملک هستید، می توانید درخواست خود را برای مشاوره از طریق تکمیل فرم زیر برای املاک اول خونه ارسال کنید. درخواست شما توسط کارشناسان بررسی خواهد شد و برای انجام مشاوره های لازم و برگزاری جلسات مورد نیاز، برای عقد قرارداد، با شما تماس گرفته خواهد شد.
همراه با تیم حرفه‌ای اول خونه می توانید پروژه های مشارکت در ساخت را به بهترین شکل و با کیفیت بالا به انجام برسانید و رضایت کامل را از این مشارکت داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قراردادهای مشارکت در ساخت و نکات مهم، مقاله زیر را به شما پیشنهاد می دهیم:

18 نکته مهم که باید برای مشارکت در ساخت بدانید!

اول خونه را در اینستاگرام دنبال کنید