مشاوره رایگان

همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

 • خانه
 • صفر تا صد پیمانکاری در تهران و شمال

خرید زمین با شرایط ويژه در مازندران

با 30٪ پیش پرداخت خرید زمین با شرایط ويژه در مازندران مشاهده قیمت
طراحی و برآورد هزینه

دریافت مجوز

نظارت و اجرا

پایان کار و تحویل پروژه

نمونه پروژه های پیمانکاری در شمال

ساخت ویلا در بیشه کلا سرخرود
اتمام پروژه
 • سرخرود - بیشه کلا
پروژه ساخت ویلا دوبلکس در همصفا
اتمام پروژه
 • چمستان - گیلانده
ساخت ویلا در امیرآباد چمستان
اتمام پروژه
 • چمستان - امیرآباد
ساخت ویلا مدرن در میرنا چمستان
اتمام پروژه
 • چمستان - میرنا
ساخت ویلا فلت با هزینه کم
اتمام پروژه
 • چمستان - شیرکلاء
تریبلکس مدرن در سیاهکلا
در حال اجرا
 • سرخرود - خانه دریا

نمونه قراردادهای پیمانکاری در شمال

ساخت استخر در شمال

ساخت استخر در سرخرود
اتمام پروژه
 • سرخرود - چاکسر
ساخت استخر در سرخرود
در حال اجرا
 • سرخرود - درویش آباد
ساخت استخر در سعادت آباد چمستان
اتمام پروژه
 • چمستان - سعادت آباد

محوطه سازی و بازسازی

محوطه سازی به سبک مینیمال
شروع عملیات
 • محمودآباد - محمودآباد
محوطه سازی به سبک باغ های ژاپنی
شروع عملیات
 • چمستان - چمستان
محوطه سازی به سبک باغ های انگلیسی
شروع عملیات
 • سرخرود - سرخرود
محوطه سازی به سبک باغ های ایتالیایی
شروع عملیات
 • چالوس - چالوس
محوطه سازی به سبک باغ فرانسوی
شروع عملیات
 • نوشهر - نوشهر
محوطه سازی به سبک باغ های ایرانی
شروع عملیات
 • نوشهر - نخ شمال

طراحی ساختمان

طراحی ویلا دو طبقه خاص
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی ویلا فلت مدرن
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

پلن ویلای فلت
شروع عملیات
داغ

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی پلان دوبلکس مدرن
شروع عملیات
پر بازدید

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی یک پلان حرفه ای و به سبک مدرن
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

پلان ویلایی مدرن
شروع عملیات
پر بازدید

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

پلن دوبلکس با طراحی زیبا
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

مشارکت در ساخت

پیمانکاری

پیمانکار کیست و پیمانکاری به چه فعالیتی اشاره دارد؟

ساخت ویلا در شمال،  رؤیایی به غایت شیرین، ناب، دوست داشتنی اما گاه ترسناک است.

راستش را بخواهید انجام برخی پروژه ها واقعا آسان است، مثلا خود ما می توانیم برخی تعمیرات خانه را تام و کمال انجام دهیم یا ترتیب یک باغچه شیک و پیک را بدهیم اما وقتی زمان بازسازی آشپزخانه یا ارتقاء حمام اصلی فرا می رسد، احساس می کنیم باید کسی کنارمان باشد، انگار باید فردی باشد تا با او تماس بگیریم یک فرد متخصص. سؤال ما این است که با چه کسی تماس می گیرید؟ متخصصان بازسازی ویلا در زمینه های مختلف تخصص دارند، برای مثال، یک دست‌کار می‌تواند کابینت‌های آشپزخانه شما را عوض کند یا رادیاتور حمام را تغییر دهد و یا شلف های مستر روم را بروز کند، یک پیمانکار فرعی و آگاه به لوله کشی می تواند زیرساخت یک وان دوش یا جکوزی جدید را در راستای بهبودکارایی از نو نصب کند، اما اگر در اندیشه بازسازی کامل فضا هستید - به فکر تغییر چیدمان و اضافه کردن عناصر جدید، یا تخریب و ساخت ویلا از نو، یا ساخت یک ویلای رؤیایی و بکر هستید- یک پیمانکار عمومی راه حل است.

بیشتر بخوانید: هزینه ساخت ویلا در شمال چقدر است؟ | برآورد قیمت با هوش مصنوعی!

پیمانکار عمومی چه کسی است؟

یک پیمانکار عمومی بر تمام فعالیت هایی که در یک سایت ساختمانی اتفاق می افتد نظارت خواهد کرد، آن ها اطمینان حاصل می کنند که کار طبق برنامه پیش می رود چگونه؟ نیرو هایی که در سایت کار می کنند (به عنوان سرکارگر) را مدیریت می کنند. پیمانکار عمومی کسی است که مواد و نیروی کار مورد نیاز جهت پیشبرد پروژه ساخت و ساز را تأمین می کند و تا پایان کار در محل می مانند، به طور کلی، پیمانکار عمومی توسط کارفرما انتخاب و پس از انعقاد قرارداد های لازم، شروع به کار می نماید.

در پروسه ساخت ویلا، بازسازی، نوسازی، أخذ مجوز های ساختمانی و هرآنچه به ساخت و ساز ویلا و فعالیت های ساختمانی مرتبط می شود، حضور پیمانکار ضروری است چون:

: یک پیمانکار عمومی استرس زیادی را از دوش ما خواهد برداشت، با حضور پیمانکار دیگر با هر فعالیت ریز و درشتی دست به گریبان نخواهیم شد و خاطرجمعیم که یک فرد مجرب و آگاه، دست در دست ما پیش می آید، زیرا آنها آنچه شما نیاز دارید را عمیقا درک می کنند و به خوبی اطلاعات مربوطه را در چنته دارند و قادرند تمام منابع موجود را برای ارائه یک خروجی رؤیایی و تمام عیار سازماندهی کنند. 

یک پیمانکار عمومی مجهز به یک شبکه گسترده و بی نظیر است، بهترین متخصصان و فعالان این حوزه را در کنار خود دارد و می تواند پروژه شما را با شم هنرمندانه و منطق خود پیش ببرد، به وقت تهیه متریال و تجهیزات ساختمانی، آن ها به افرادی دسترسی خواهند داشت که می توانند مواد و منابع را با نرخ های تخفیفی تهیه کنند.. بنابراین، انتخاب فرد مناسب به طور غیر مستقیم به این معنی است که شما به طور خودکار همه افراد مناسب برای پروژه خود را استخدام کرده اید، استخدام یک پیمانکار عمومی ارزان تر از انجام همه کارها توسط خودتان است. 

پیمانکار عمومی چگونه مبحث غرامت و بیمه را کنترل می کند؟

یک تعریف ساده این طور می گوید: پیمانکار عمومی تمام جنبه های یک پروژه ویلا سازی یا بازسازی را هماهنگ و نظارت می کند، از ابتدا تا انتها. این شامل أخذ مجوزهای مورد نیاز پروژه، استخدام، برنامه ریزی و نظارت بر فعالیت سایر پیمانکاران فرعی و تمام نیرو هایی است که با بخشی از پروژه دست به گریبان اند همچون نجار، لوله کش، معمار، برقکار و غیره. با این حال، کار آنها فراتر از مدیریت وظایف عملی است، پیمانکاران عمومی مسئولیت کل کار را می پذیرند که به این معنی است که آن ها دارای غرامت و بیمه مسئولیت کارگر هستند. اگر کارگری در حین کار آسیب ببیند یا به طور تصادفی به اموال شما آسیب وارد شود، پیمانکار بحران را هندل و مدیریت می کند. جان کلام این که، اگر مشکلی پیش بیاید، پیمانکار عمومی مسئول اصلاح آن است، او اطمینان حاصل می کند که تمام امور آنطور که باید در حال پیشروی است و ما به اتمام پروژه در زمان معین خوش بینیم. وی به کارفرما ضمانت می دهد که هر پارت از کار، اصولی، استاندارد و آنطور که مقرر بوده، انجام شده است، به عنوان مثال، متخصصان باید سایدینگ، سقف، پنجره ها و وسایل اصلی را به روشی خاص نصب کنند، در غیر این صورت پیمانکار عمومی ممکن است از ضمانت آنها خودداری کند. هنگامی که یک پیمانکار عمومی بر پروژه نظارت می کند، می دانیم که همه از دستورالعمل های سازنده پیروی می کنند، در مقابل پیمانکار عمومی نیز مسئولیت ایمن سازی فضای کار و لوازم را بر عهده دارد. آن‌ها پروژه‌های بزرگی مانند جمع آوری و دفع همه زباله‌ها و جزئیات کوچک اما کلیدی مانند اطمینان از تجهیز نیرو های در حال کار به محافظ های ایمن، را چک می کنند.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد ساخت ویلا در شمال طبق اصول مهندسی

انواع پیمانکاران عمومی

حتی پیمانکار عمومی نیز قابل تقسیم به دو زیرمجموعه مهم است:

1-  پیمانکار عمومی که طرح و پلان پروژه را که توسط شخص دیگری، معمولاً یک معمار و طراح طراحی شده، می دریافت و پس از ارائه ایده های خود برای تکمیل کار، پروژه را استارت می زند.

2- . پیمانکار عمومی  که با شما برای ایده پردازی و طراحی پروژه و سپس نظارت بر تکمیل آن همکاری می نماید، پیمانکاری که در این دسته جای می گیرد، معمولاً در حال همکاری با معماران توانمند و طراحانی است که پنجه در پنجه این امور پیش می روند. همکاری با گروه دوم برد بزرگی است، اگر اتفاق غیرمنتظره ای در طول پروژه رخ دهد که نیازمند تغییر سریع در طراحی باشد، می توان بلافاصله اقدام کرد.

علم، آگاهی، تجربه/ انتظار ما از پیمانکار عمومی چیست؟

صرف نظر از نوع پروژه، کار پیمانکاران عمومی اساساً یکسان است. اگرچه پیمانکار عمومی خود شخصا ساختمان سازی یا بازسازی یک فضا را انجام نمی دهد، اما تخصص آن ها بخشی جدایی ناپذیر از کار است. پیمانکار عمومی هم در مدیریت زمان و هم در مدیریت پروژه برتری دارد تا اطمینان حاصل کنیم که هر کار به موقع و در حد بودجه تکمیل می شود. یکی از دلایل مهم موفقیت پیمانکار عمومی، آشنایی عمیق با متریال و فرآیندهای ساخت و ساز است، این کار همچنین مستلزم توانایی درک نکات مربوط به مدت زمانی است که هر بخش باید طول بکشد و اطلاع از بحران هایی است که می تواند پیشرفت کار را متوقف سازد. پیمانکار عمومی فعال در حوزه ویلاسازی شمال، جدا ازینکه باید رویان و نوشهر و رامسر را بشناسد، از وضعیت شیب و شرایط بافتی مناطق شهری و روستایی شمال آگاه باشد، سبک سازه و نوع متریال همسو با هوای شمال را بداند، بتواند سایت و محل پروژه را حرفه ای ارزیابی کند، نقشه های معماری و طراحی را بخواند و تشخیص دهد که چه زمانی برای تکمیل یک پروژه بازرسی و مجوز لازم است. تجربه مهمترین دارایی پیمانکاری است که مدیریت اصولی پروژه ها را دستاورد اصلی اش معرفی می کند، بیشتر افرادی که پیمانکار عمومی لقب می گیرند، قبل از درخواست برای مجوز پیمانکاری عمومی، سال‌ها به عنوان پیمانکار فرعی ماهر کار می‌کنند و به نقش‌های نظارتی می‌رسند. این تجربه آن ها را برای برآورد هزینه و تخمین زمان تکمیل پروژه، شناسایی پیمانکاران فرعی واجد شرایط، ارزیابی کار تکمیل شده و کنترل هزینه ها آماده می کند.

ارائه خدمات پس از ساخت توسط پیمانکار

 مدت زمانی که یک پیمانکار مسئول برای کارهای انجام شده است بستگی به مقررات دولت دارد. با این حال، اکثر پیمانکاران عمومی کار خود را حداقل برای یک سال ضمانت می کنند. بسیاری از آنها خیلی فراتر از آن دوره به یک محل کار باز می گردند تا به مشتریان در مورد مشکلاتی که پس از پایان گارانتی پیش می آید کمک کنند. برخی از پیمانکاران حتی بسته های تعمیر و نگهداری خانه را پس از ساخت می فروشند که شامل اعزام خدمه به صورت دوره ای برای بازرسی و نگهداری خانه است.

زمان استخدام پیمانکار | چه زمانی استخدام پیمانکار ضروری می شود؟

 هیچ کس نمی خواهد برای تخصص بیش از نیاز خود هزینه بپردازد، بنابراین نباید یک پیمانکار عمومی استخدام کنید مگر اینکه در حال انجام یک پروژه نسبتاً پیچیده باشید. یک قانون سرانگشتی خوب این است که اگر یک پروژه را بتوان در کمتر از یک هفته به پایان رساند، احتمالاً یک کارشناس یا پیمانکار فرعی می تواند کار را انجام دهد. از سوی دیگر، اگر تکمیل پروژه چندین هفته طول بکشد و شامل مجوزها، بازرسی ها و نیازمند چندین متخصص مختلف باشد، احتمالاً به یک پیمانکار عمومی نیاز خواهید داشت. 

به عنوان مثال 

به یک پروژه نوسازی دقیق آشپزخانه فکر کنید. برنامه های شما شامل خراب کردن دیوار بین آشپزخانه و اتاق ناهارخوری، تعویض فضای بدست آمده با جزیره آشپزخانه، تعویض اجاق گاز با اجاق صفحه ای، اضافه کردن یک سینک آماده سازی شلف ها و قفسه های جدید، ارتقای کفپوش، نصب یک پنجره عایق و به طور واضح، افزایش روشنایی و اصلاح میزان ورودی نور. شما به لوله کش، برقکار، نصاب کاشی و پنجره، نجار و نقاش نیاز دارید، همچنین باید ترتیب و زمان آغاز و تحویل تمام پروسه ها را به گونه ای بررسی، تعیین و کنترل کنید که همه مواد و متریال لازم برای مراحل پروژه، در زمان درست در دسترس باشند. در نهایت، ممکن است شهرستان شما استفاده از مجوز قانونی و بازرسی جهت لوله کشی و تعمیر برق در نقاط مختلف پروژه را الزامی بداند، در چنین شرایطی، مگر اینکه شما در روش های ساخت و ساز، مدیریت پروژه و مقررات منطقه ای و روش های أخذ مجوز متخصص و ماهر باشید که بتوانید از پس آن بربیایید و دقیقا همین جاست که به یک پیمانکار عمومی برای هماهنگی و نظارت بر همه این فعالیت ها نیاز خواهید داشت.

تفاوت پیمانکار عمومی و پیمانکار فرعی

اشتباه گرفتن پیمانکاران و پیمانکاران فرعی یک امر مرسوم و عادی است، اما آن ها مجموعه مهارت های بسیار متفاوتی دارند. پیمانکاران عمومی بر کل پروژه نظارت می کنند - آنها نقشه ها و پلان ویلا را می گیرند و آنها را زنده و پویا می کنند، یعنی یک رؤیای ترسیم شده روی ورق کاغذی را جان می دهند و بر روی زمین های شمال بالا می آورند بطوری که از دیدنش لذت ببرید. پیمانکار عمومی شما مجوزها را می گیرد، مصالح می خرد، متخصصان ساخت و ساز را استخدام می کند و حقوق می دهد و بازرسی ها را ایمن می کند. هنگامی که طرح ها توسط ارگان های نظارتی و بازرس ها تأیید شدند، کار شما اساساً تا پایان پروژه توسط این پیمانکار عمومی پیگیری و مدیریت می شود، مگر اینکه اتفاق غیرمنتظره ای رخ دهد.

 پیمانکاران عمومی برای تکمیل بخش خاصی از پروژه، پیمانکاران فرعی را استخدام می کنند. پیمانکاران فرعی معمولاً در یک زمینه واحد مانند لوله کشی، نصب دیوار خشک، تهویه مطبوع، کفپوش، نقاشی یا نجاری تخصص دارند.پیمانکاران فرعی می توانند افراد خوداشتغال یا کارمندان یک شرکت پیمانکاری فرعی باشند. شما به عنوان صاحب ویلا و کارفرما معمولاً هیچ تعاملی با پیمانکاران فرعی نخواهید داشت، زیرا آن ها توسط پیمانکار عمومی استخدام، نظارت و پرداخت می شوند. اکثر پیمانکاران عمومی دارای روابط طولانی مدت با انواع پیمانکاران فرعی در تخصص های مختلف ساخت و ساز هستند، بنابراین آن ها به تخصص لازم حتی برای مشاغل بسیار پیچیده و سفارشی دسترسی دارند.

پروژه هایی که پیمانکاران عمومی تسهیل می کنند تنها در بازسازی آشپزخانه یا ساخت ویلای دوبلکس سرخرود خلاصه نمی شود، ساخت برج های ساحلی یا لوکس ترین ویلا هایی که در شهرک های برند شمال می بینیم، حتی پنت هاوس هایی که در زیبایی دستی بر آتش دارند، همه اتمام و اجرایشان را وامدار حضور پیمانکاران دقیق و مسلط هستند.

پیمانکاران عمومی چقدر هزینه دریافت می کنند و چه موقع؟

حالا بیایید به این موضوع بپردازیم که چه زمانی نیاز دارند که به آن ها پرداخت کنید. پیمانکاران روش های مختلفی برای پرداخت دارند. برای خدمات پیش از ساخت، صاحبان خانه ممکن است نیمی یا تمام هزینه کل را از قبل پرداخت کنند. برای خدمات ساخت و ساز، معمولاً نیاز به سپرده 10٪ تا 25٪ از کل هزینه ساخت و ساز از قبل است. پس از آن، پرداخت ها ممکن است هر دو هفته، ماهانه یا در نقاط خاصی از فرآیند ساخت و ساز مورد نیاز باشد: پس از اتمام تخریب، در شروع نصب دیوار خشک، پس از اتمام کابینت ها.

در قرارداد پیمانکاری به دنبال چه چیزی باشیم؟ 

پیمانکار بدون قرارداد فقط سخن است. حتی صادق‌ترین افراد نیز به سختی می‌توانند تمام مکالماتی را که در برنامه‌ریزی برای یک پروژه ساخت‌وساز متوسط انجام می‌شوند، پیگیری کند. اینجاست که یک قرارداد خوب به وجود می‌آید. اگر هر دو طرف بتوانند در صورت بروز سوء تفاهم از طرفین به سادگی با قرارداد مشورت کنند، می‌توان از بسیاری از درگیری‌ها جلوگیری کرد. قراردادها می توانند روابط و خانه شما را نجات دهند. این 10 نکته، در حالی که فقط یک نقطه شروع هستند، شما را به فکر کردن در مورد حیاتی ترین چیزهایی که باید قبل از شروع کار در دست داشته باشید، می اندازد.

اول خونه تمام فعالیت های مرتبط با پیمانکاری را از صفر تا صد متقبل می شود، این افتخاری است برای ما که سال ها در این زمینه فعال و پویا بوده ایم، برای ارتباط با اول خونه کافی است از طریق شماره های ذکر شده، تماس بگیرید.

شما می توانید اطلاعات جزئی تر را از طریق لینک های زیر دنبال نمایید:

بیشتر بخوانید: آنچه لازم است درباره قرارداد پیمانکاری ساختمان بدانید!

بیشتر بخوانید: حسابداری پیمانکاری چیست و چرا ضرورت دارد؟

WhatsApp Chat