مشاوره رایگان

همین حالا مشاوره رایگان بگیرید.

  • خانه
  • طراحی ویلا در شمال

خرید زمین با شرایط ويژه در مازندران

با 30٪ پیش پرداخت خرید زمین با شرایط ويژه در مازندران مشاهده قیمت

طراحی ویلا در شمال

طراحی ویلا دو طبقه خاص
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی ویلا فلت مدرن
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

پلن ویلای فلت
شروع عملیات
داغ

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی پلان دوبلکس مدرن
شروع عملیات
پر بازدید

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی یک پلان حرفه ای و به سبک مدرن
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

پلان ویلایی مدرن
شروع عملیات
پر بازدید

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

پلن دوبلکس با طراحی زیبا
شروع عملیات

جهت استعلام قیمت تماس بگیرید

طراحی ویلا در شمال

طراحی ساختمان یک برنامه منسجم و منظم است که در قالب یک نقشه دقیق، به مهندسان و معماران می گوید یک ساختمان، چه ویژگی هایی باید داشته باشد. همه ما می دانیم که ساختمان هایی که در نقاط مختلف جهان ساخته شده اند، از نظر مصالح، متفاوت هستند. ساختمان های چوبی، آجری، بتنی، فولادی و سازه های کامپوزیتی پیش ساخته، نمونه هایی از متداول ترین بناهای جهان هستند. این شرایط برای طراحی ساخت ویلا نیز وجود دارد. تمام انواع ساختمان‌ ها را در کشور ایران در نقاط مختلف مشاهده می کنید. بسته به نوع شرایط آب و هوایی و بافت شهری و روستایی، نمونه هایی از انواع طراحی ساختمان در ایران نیز مشابه با نقاط مختلف جهان وجود دارند. از معماری هایی به سبک کلاسیک گرفته تا معماری مدرن یا سایر سبک های متداول در معماری، همگی در برنامه طراحی یک ساختمان لحاظ می شود. یکی از مهم ترین واژه هایی که در برنامه طراحی انواع ساختمان وجود دارد، "طراحی پلان ساختمان" نامیده می شود. طراحی پلان در نوع خود برای پروژه های ساخت و ساز بسیار اهمیت دارد. در حقیقت، بدون وجود یک نقشه و پلان برای یک ساختمان، آغاز به کار برای پروژه ساخت و ساز غیر ممکن است. چگونه مهندسان می توانند بدون داشتن یک نقشه دقیق که موقعیت یک ساختمان را مشخص می کند، یک پروژه را  آغاز کنند. در ادامه این قسمت با طراحی ساختمان، طراحی پلان ساختمان و مهمترین نکات کاربردی در این دو مبحث آشنا می شویم.

بیشتر بخوانید: هزینه ساخت ویلا در شمال چقدر است؟ | برآورد قیمت با هوش مصنوعی!

 طراحی پلان ساختمان چیست؟

طراحی پلان ساختمان، یکی از رشته های مرتبط با معماری و ساخت و ساز است. مهندسانی که در حوزه طراحی پلان فعالیت می‌کنند، تمام اطلاعات یک سازه را با کاربری مشخص بر روی نقشه، رسم کنند. نقشه نهایی، اطلاعات دقیقی را از تمام جزئیات در اختیار مهندسان ساخت و ساز قرار می‌دهد. در حقیقت، آنچه پلان ساختمان معرفی می‌کند، یک طرح کلی است که بر اساس آن می توان ساختمان مورد نظر را پیاده سازی کرد. هر قسمت از پلان ساختمان، یک سری مشخصات و ویژگی ها دارد؛ طراحی پلان ساختمان، یکی از مهمترین قسمت های طراحی ساختمان است. برای اینکه پلان ساختمان را به صورت حرفه ای طراحی کنید، نیاز دارید از کارشناسان با تجربه در این حوزه کمک بگیرید. شاید هم ترجیح می‌دهید طراحی پلان را به صورت سفارشی سازی به مجموعه تخصصی واگذار کنید. در هر صورت، کارشناسان متخصص در طراحی ساختمان در وبسایت اول خونه، این فرصت را از هر نظر  برای فعالان حوزه ساخت و ساز پیمانکاری، مدیریت پیمان، طراحی ساختمان و نظایر این ها فراهم کرده‌اند.  اگر تمایل دارید یک پلان ویژه برای ساختمان طراحی کنید و یا در نظر دارید طراحی پلان ساختمان را به صورت سفارشی سازی دریافت کنید، می توانید درخواست خود را از طریق بخش طراحی ساختمان در سایت اول خونه ارائه دهید.

مهمترین قسمت های طراحی پلان در طراحی ساختمان چیست؟

1-در طراحی پلان ساختمان، فضاهای خصوصی و عمومی مشخص می شود

یکی از مهمترین قسمت های طراحی ساختمان این است که در پلان، فضاهای خصوصی و عمومی به طور منظم، مشخص شود. در هر قسمت با رسم خطوط مختلف باید فضای خصوصی نظیر اتاق خواب، اتاق مطالعه و فضای عمومی شامل آشپزخانه، سالن نشیمن، درب ورودی، حمام و سرویس بهداشتی، بالکن یا تراس و غیره مشخص شود.

2- در طراحی پلان ساختمان، پله ها یا آسانسورها ضروری هستند

در بخش دیگر برای طراحی پلان باید مکان قرارگیری پله ها و آسانسورها را به دقت مشخص کنید. برای ساختمان های تک طبقه و ساختمان های ویلایی، نیازی به آسانسور نیست؛ اما برای مجتمع های مسکونی چند واحدی و حتی مراکز خرید، تعیین دقیق محل نصب آسانسور لازم است. این مسئله برای پلکان ها هم در ساختمان های مسکونی و هم تجاری ضرورت دارد.

3- توجه به درب ورودی ساختمان در طراحی ساختمان

توجه به درب ورودی ساختمان در طراحی ساختمان  یکی از مهمترین نقاط در طراحی ساختمان در بخش طراحی پلان، توجه به درب ورودی ساختمان است. در اکثر ساختمان های مدرن درب ورودی ساختمان به یک راهرو منتهی می شود که در آن قسمت می توان ورودی آشپزخانه را تعبیه کرد. اهمیت در نظر گرفتن موقعیت مناسب برای آشپزخانه در حقیقت، دسترسی به نور و تهویه کافی است.

3- توجه به درب ورودی ساختمان در طراحی ساختمان

توجه به درب ورودی ساختمان در طراحی ساختمان  یکی از مهمترین نقاط در طراحی ساختمان در بخش طراحی پلان، توجه به درب ورودی ساختمان است. در اکثر ساختمان های مدرن درب ورودی ساختمان به یک راهرو منتهی می شود که در آن قسمت می توان ورودی آشپزخانه را تعبیه کرد. اهمیت در نظر گرفتن موقعیت مناسب برای آشپزخانه در حقیقت، دسترسی به نور و تهویه کافی است.

4- توجه به موقعیت ستون ها در طراحی پلان

یکی دیگر از مهمترین ویژگی های طراحی پلان این است که تعداد ستون هایی که برای هر ساختمان لازم است، مشخص می ‌شود. ستون های ساختمان، بخصوص در مجتمع های چند واحدی به صورت سرتاسری حتی در فضای پارکینگ نیز ادامه پیدا می کنند. به این ترتیب اگر مجتمع ‌های چند واحدی برای تعیین جای پارک خودروها در پارکینگ، نیاز به تقسیم بندی فضای کف داشته باشند، تعداد و اندازه ستون ها اهمیت پیدا می ‌کند.

5- چیدمان مبلمان داخلی در طراحی پلان ساختمان

یکی دیگر از مهمترین قسمت هایی که در طراحی پلان ساختمان اجرا می ‌شود، نشان دادن محل دقیق مبلمان لوازم و وسایل است. به این ترتیب، مشتریانی که برای خرید یک پلان ساختمان اقدام می‌کنند یا افرادی که طراحی خاصی را برای ساختمان خود نیاز دارند، با این روش حتماً می توانند طرح نهایی را در ذهن خود تصور کنند.

 چرا خدمات طراحی ساختمان را به شرکت ‌ها واگذار کنیم؟

شاید این سوال برای شما به وجود آمده باشد که اگر بتوانیم با کشیدن یک طرح ساده یک نقشه معمولی را از آنچه در نظر داریم بر روی کاغذ ارائه دهیم، چه لزومی دارد که خدمات طراحی پلان، طراحی ساختمان، را از شرکت های با تجربه دریافت کنیم؟! برای اینکه اهمیت خدمات این شرکت های ساختمانی را بهتر درک کنید، شاید بهتر باشد درباره خدمات پیمانکاری یا مدیریت پیمان بیشتر صحبت کنیم. شما به عنوان یک مشتری که قصد ساخت و ساز یک ساختمان مسکونی و ساخت ویلا را دارید، به پیچ و خم ها و ظرافت های طراحی ساختمان آشنا نیستید. حتی اگر اطلاعات مقدماتی را درباره پروژه های ساختمانی و نقشه کشی داشته باشید، باز هم دانش تخصصی و به روز را ندارید و قطعاً نمی توانید ساختمان سازی را به سبک مدرن و امروزی پیش ببرید. اگر اینچنین بود، هر خانواده می‌توانست به تنهایی پروژه‌های ساختمانی خود را بسازد! که در این صورت تمام فرآیندها غیر ممکن و نا مطلوب می شد.  شرکت های پیمانکاری ساختمانی و کارشناسانی که در طراحی ساختمان تجربه و تخصص دارند، به شما کمک می کنند که علاوه بر داشتن یک طرح عالی برای ساختمان سازی، بتوانید هزینه ‌های تمام پروژه را مدیریت کنید؛ هزینه هایی که می توانند مربوط به بخش خرید مصالح و طراحی اولیه، تجهیزات ساخت و ساز، دستمزد کارگران، هزینه های مشارکت و پیمانکاری، هزینه های ناخواسته و تحمیلی و نظایر اینها باشد. اگر به مدیریت یک پروژه ساختمانی فکر می کنید، پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات پیمانکاری، طراحی ساختمان و مشاوره در این حوزه ‌ها است. یک شرکت پیمانکاری موظف است تمام پروژه را از ابتدا تا انتها برای شما شفاف‌ سازی کند. طراحی ساختمان، بخش مهمی است که این شرکت تحت پوشش قرار می دهد. مشتریان پروژه های ساخت و ساز و یا شرکت هایی که به عنوان شریک کاری با طراحان ساختمان همکاری می کنند، همگی به دنبال یک هدف هستند؛ و آن هم ساخت یک بنای زیبا با نمای بیرونی و داخلی منحصر به فرد است.

بیشتر بخوانید: صفر تا صد ساخت ویلا در شمال طبق اصول مهندسی

خدمات اول خونه در طراحی ساختمان چیست؟

اگر به دنبال نقشه ساختمانی هستید یا می خواهید یک پلان ویژه برای آنچه که در ذهن دارید ترسیم کنید، پیشنهاد می کنیم قبل از آغاز به کار پروژه ساخت و ساز یا هرگونه قرارداد با شرکت پیمانکاری با مشاوران اول خونه تماس بگیرید. خدمات این وب سایت در حوزه طراحی ساختمان، طراحی پلان ساختمان، قیمت گذاری پروژه های ساخت و ساز ویلا، خرید و فروش ویلا در شمال می باشد. تمام تلاش تیم تخصصی اول خونه، بر این است که اهداف و طرح های ذهنی شما را در حوزه ساخت و ساز به واقعیت تبدیل کند.

WhatsApp Chat